Kolejové stavby

Divize kolejových staveb zajišťuje především výstavbu, rekonstrukci a údržbu železničních drah, stanic, nástupišť, železničních přejezdů a objektů železničního svršku a spodku včetně trolejového vedení. Provádí údržbu a zřízení bezstykové koleje a regeneraci výhybek a výhybkových částí.

Mostní stavby

Z důvodu rozšiřování a zkvalitňování služeb našim zákazníkům vznikla v roce 2015 divize mostních staveb jako nejmladší divize společnosti. V současné době se úspěšně rozvíjí a doplňuje  své řady o nové zaměstnance.

Údržba vleček

Údržba a servis železničních vleček sahá do daleké historie společnosti, jelikož to byly právě údržbové práce na vlečkách, které stály u zrodu dnešního VIAMONT Servisu. Údržba vleček je stále velice důležitou činností a proto naše výrobní střediska najdete u elektráren v Ledvicích, Tušimicích a Mělníku.

Nabídka mechanizace

Základem každé stavební společnosti je strojní vybavení. Středisko mechanizace zajišťuje dodávky dvoucestných kolejových rypadel jak pro vlastní potřebu, tak pro externí odběratele s ohledem k aktuálnímu nasazení. K dispozici jsou dvoucestná rypadla značek Liebherr a O&K MHS.

Specializované činnosti

Do divize kolejových staveb patří také středisko specializované činnosti, které zajišťuje svářečské a kovářské práce. Součástí komplexních dodávek a prací na železničním svršku je zřízení bezstykové koleje. Svařování kolejnic provádí zkušení a vysoce kvalifikovaní zaměstnanci s dlouholetou praxí.